Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-06-05 11:32:14

X Bydgoski Festiwal Wodny "Ster na Bydgoszcz"

2017-06-2320:00 — 2017-06-25 Wyspa Młyńska, Bydgoszcz

Jak co roku, wodna Bydgoszcz zaprezentuje się przed gośćmi imprezy podczas takich wydarzeń jak parada jednostek pływających, wyścig smoczych łodzi czy wielki wyścig butelkowy. Oprawą atrakcji na rzece Brdzie będą koncerty znanych i lubianych zespołów.

Cena biletu: Wstęp wolny!

Wystąpią m. in. Daria Zawiałow, Adam Sztaba z Zespołem, Bracia Cugowscy i Robert Janowski. Tradycyjnie na Sterze będzie można posłuchać koncertów szantowych (Ryczące Dwudziestki, 4 Refy, Klang). Nie zabraknie interesujących osobistości ze świata żeglarstwa i podróży - Maciej Sodkiewicz (opłynął całą Europę i wybrzeża Morza Śródziemnego. Na dobre zadomowił się w Arktyce, kilkukrotnie odwiedzając Spitsbergen i fiordy Grenlandii Wschodniej. Dotarł również na rosyjską Ziemię Franciszka Józefa - a w sierpniu 2015 roku pobił rekord świata w żegludze na północ jachtem sportowym bez wmarzania w lód. Trzykrotnie opłynął przylądek Horn oraz postawił stopę (w kaloszu rozmiar 50) na stałym kontynencie Antarktydy), Romuald Koperski ,,Wyprawy Atlantyk solo”, Zdzich Rabenda "Dmuchanym kajakiem przez Polskę".

Mnóstwo atrakcji będzie czekało również na najmłodszych uczestników naszego wodnego festiwalu: od koncertów piosenki żeglarskiej i teatrzyków, poprzez warsztaty o tematyce wodniackiej, aż po zabawy i gry na świeżym powietrzu.

Program imprezy obfitować będzie w ciekawe wydarzenia muzyczne. Jubileusz świętować będziemy w doborowym towarzystwie gwiazd polskiej sceny muzycznej a także zagranicznych gości (Karen Edwards&ElJazz Trio, Selfish Murphy).

Poza tym: wystawy fotograficzne, teatry uliczne oraz rejsy na rzece Brdzie.

Szczegóły: www.sternabydgoszcz.pl, www.facebook.com/pg/SterNaBydgoszcz

Miejsce wydarzenia

Logo: Wyspa Młyńska

Wyspa Młyńska

Bydgoszcz

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus