Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-04-11 19:49:47

Damian Borowicz In Memoriam

2017-04-2217:00 Sala Koncertowa im. prof. R. Sucheckiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy , Bydgoszcz

Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy organizuje koncert poświęcony Damianowi Borowiczowi, który w sierpniu ubiegłego roku zginął śmiercią tragiczną na jednym z tatrzańskich szlaków.

Cena biletu: Wstęp wolny!

Damian Borowicz był wykładowcą na Wydziale Wokalno-Aktorskim bydgoskiej Akademii Muzycznej. Prowadził zespoły oratoryjno-kantatowe, praktykę wykonawczą muzyki dawnej i studenckie warsztaty operowe. Pełnił funkcję prodziekana Wydziału Wokalno-Aktorskiego. Był założycielem i kierownikiem artystycznym Zespołu Muzyki Dawnej illo tempore. Był nie tylko cenionym muzykiem i pedagogiem, ale również szanowanym i lubianym współpracownikiem i kolegą.
Podczas koncertu, który odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia br. o godz. 17.00 w Sali Koncertowej im. prof. R. Sucheckiego przy ul. Staszica 3, muzyczny hołd oddadzą Koledze pedagodzy i studenci bydgoskiej AM, wykonując dzieła F. Mendelssohna-Bartholdy’ego, G.F. Händla, J.S. Bacha, E. Pałłasza. Koncert poprowadzi Elżbieta Szczurko, prezentując między utworami wspomnienia o Zmarłym.

Miejsce wydarzenia

Logo: Sala Koncertowa im. prof. R. Sucheckiego  Akademii Muzycznej  w Bydgoszczy

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus