Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-03-15 10:09:59

Koncert Symfoniczny

2017-03-2618:00 Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego, Bydgoszcz

Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na Koncert Symfoniczny, który odbędzie się w niedzielę, 26 marca br. o godz. 18.00 w Sali Koncertowej Filharmonii Pomorskiej przy ul. A. Szwalbego 6.

Cena biletu: 15 PLN

Koncert stanowić będzie szczególną okazję do uhonorowania wybitnych artystów i pedagogów uczelni: prof. dr. hab. Zbigniewa Bargielskiego, obchodzącego w tym roku 80-lecie urodzin oraz prof. dr. Wojciecha Michniewskiego, świętującego Jubileusz 70-lecia urodzin.

Pierwszą część koncertu rozpocznie Te Deum A. Brucknera. To monumentalne dzieło usłyszymy w interpretacji Chóru i Orkiestry Symfonicznej AM w Bydgoszczy oraz solistów: Magdaleny Mórawskiej (sopran), Justyny Gęsickiej (alt), Krzysztofa Zimnego (tenor), Łukasza Jakubczaka (bas). Następnie zabrzmi Koncert na fortepian, perkusję i orkiestrę symfoniczną Z. Bargielskiego. Solową partię fortepianu wykona Krzysztof Książek – laureat II nagrody podczas Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w roku 2015.
Po przerwie Orkiestra Symfoniczna AM w Bydgoszczy zaprezentuje VII Symfonię A-dur op. 92 L. van Beethovena. Za pulpitem dyrygenckim stanie Maestro Wojciech Michniewski.

Nad przygotowaniem Chóru czuwali Renata Szerafin-Wójtowicz oraz Piotr Jańczak. Orkiestrę przygotował Piotr Wajrak.

Bilety na koncert w cenie 15 zł (ulgowe – 10 zł) można nabywać w Dziale Artystycznym Akademii Muzycznej (ul. Słowackiego 7) od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00 oraz godzinę przed koncertem w Filharmonii Pomorskiej.

Miejsce wydarzenia

Logo: Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego

Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego

ul. Andrzeja Szwalbego 6
85-080 Bydgoszcz

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus